Zimny kontakt w sprzedaży zagranicznej

jak zarabiasz na eksporcie
W jaki sposób możesz zarabiać na eksporcie. Zyski i korzyści mniej lub bardziej oczywiste.
15 kwietnia 2019
Popyt a grupa docelowa.
6 czerwca 2019
zimny kontakt

Zimny kontakt – to różne sposoby przedstawienie oferty do konkretnego odbiorcy, z którym wcześniej nie miałeś doczynienia.

Bardzo często dostaję pytania: Gdzie szukać klientów oraz w jaki sposób nawiązać kontakt. No i właśnie o tym będzie!

➡️Czy pierwszy kontakt na rynkach zagranicznych różni się od nawiązywaniu w kontaktu w kraju? –>Czasami prawie nie, a czasami różni się, i to bardzo!!

➡️Od czego może to zależeć? –>Od poziomu hierarchii. Od otwartości ludzi. Od kultury biznesowej. Od preferowanego w kraju sposobu.

➡️Dla czego to jest ważne? –>Stosując odpowiednią metodę i odpowiedni przekaz zwiększasz swoją szansę na owocny kontakt i kontrakt biznesowy w przyszłości. Z drugiej strony: jeżeli nie bierzesz pod uwagę specyfikę rynku, to szansa na to, że ktoś zareaguję na Twój cold email, lub Cold calling jest minimalna.

 

Zapraszam do obejrzenia 2 materiałów na ten temat. Pierwszy omawia temat pierwszego kontaktu w zależności od kultury biznesowej w danym kraju. Obowiązkowo przesłuchaj to nagranie, oraz dostosuj swój przekaz oraz sposób nawiązania kontaktu do oczekiwań Twojego klienta

 

 

Druge nagranie- to podsumowanie tematu oraz konkretne 5 wskazówek jak podejść do tematu zimnych kontaktów tak, żeby o wiele częściej (i co raz częściej) słyszeć TAK, jesteśmy zainteresowani współpracą.

Informacje zawarte w artykule są dla Ciebie przydatne? Masz dodatkowe pytania? Chcesz omówić swój case eksportowy? Pisz na nadia@helixpoland.com.pl